24. märtsil toimunud mittetulundusühing Rail Baltic Business Networki (RBBN) koosolekul kuulati ära ettekanded Rail Balticu hetkeseisust ning võeti liikmeks mitmeid uusi ettevõtteid.
Rail Balticu ärivõrgustiku korralisel kohtumisel kuulasid kogunenud ettevõtjad kõigepealt ära Rail Baltic projekti uue koordinaator Kristjan Kaunissaare ettekande meie regiooni lähikümnendi suurima infrastruktuuriprojekti ning sellega seotud arengute hetkeseisust. Seejärel andsid Vaiko Eggert valdusettevõttest Rail Baltic Estonia ning Sandor Elias Advokaadibüroost TRINITI ülevaate Rail Baltic Muuga multimodaalse kaubaterminali projekti ettevalmistustest ning korralise koosoleku sisulise osa lõpetas Rail Balticu Eesti valdusettevõtte juhatuse liikme Indrek Orava kokkuvõte projekti viimastest arengutest Balti riikide ühisettevõtte RB Rail AS tasemel.
“Rail Balticu ärivõrgustiku fookus on heas kapitalistlikus vaimus selle mastaapse taristuprojekti ärivõimaluste kaardistamine oma ettevõtete arendamiseks tulevikus. Meie liikmeteks on valdavalt Eesti äriühingud, kes analüüsivad ja planeerivad Rail Balticu mõju ja potentsiaali nende äritegevusele. Võimaluste nägemiseks tuleb aga ise jätkuvalt pingutusi teha ning sellest ka liikmete valmidus täna iseenda kulu ja kirjadega koos käia ning sajandi suurprojektiga seonduvaid ärivõimalusi analüüsida ja omavahel arutada,” võttis toimunud koosoleku kokku võrgustiku üks asutajatest, advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner Tõnis Tamme.
Lisaks sisulistele ettekannetele võeti mittetulundusühingusse vastu ka rida uusi liikmeid: Rail Baltic Estonia OÜ, AS Eesti Raudtee, AS EVR-Cargo, AS Tallinna Sadam, AS Tallink Grupp, Viking Line AS, AS Merko Ehitus Eesti, Investment Agency OÜ ja Transiidikeskuse AS. Ärivõrgustikuga on oodatud liituma ka teised tulevase Rail Baltic raudteega seonduvatest ärivõimalusest huvitatud ettevõtjad.