Selle aasta esimene Rail Baltica Business Networki seminar, mis kandis nime „Rail Baltica – järgmise põlvkonna tehnoloogilise arengu platvorm“, toimus 2.veebruaril Riias Techhubi koostöötamiskeskuses.

Üritusel osales üle 30 suure infrastruktuuri, logistika ja transpordiettevõtete esindajad ning samuti ka Läti idufirmade kogukond. Ürituse eesmärk oli tutvustada osavõtjatele uusi ärivõimalusi, mis kaasnevad Rail Baltica valmimisega.

Arutelu alustas Civitta Leedu noorempartner Egidijus Skrodenis, kes tutvustas intelligentseid transpordisüsteeme ning puudutas oma ettekandes ka raudteetööstuse pikaajalisi suundumusi ja arenguid, näiteks rongide-vaheline internet ning virtuaalreaalsuse, tehisintellekti ja robootika kasutamine.

Üritus jätkus aruteluga järgmiste kõnelejate ja osalejatega:

  • Kaspars Rokens, RB Rail AS, kes tutvustas projekti praegust staatust ning rõhutas võimalikke valdkondi innovatsiooniks.
  • Virtuaalreaalsuse ettevõtte Vividly esindaja Gunita Kuļikovska rääkis oma kogemustest, kuidas ta ehitas koostöös Euroopa Raudtee Liinidega Riia keskjaamast virtuaalse 3D-mudeli ning tähtsustas suurettevõtete avatust innovatsioonile ja koostööle idufirmadega.
  • Läti droone arendava firma „Aerones“ esindaja tutvustas droonide erinevaid tehnilisi võimekusi ja arutas nende potentsiaalse kasutuse üle seoses Rail Baltica projektidega.

Üritusel tõstatati huvitav diskussioon hangetel osalevate ettevõtete koostööst idufirmadega. Ettevõtted on otsimas idufirmadelt innovaatilisi lahendusi, mida on võimalik allhangetena sisse osta. Tänu sellele väheneb idufirmade majanduslikud riskid ning tagatakse ligipääs projektidele, mis on muidu olnud kättesaamatud.