Rail Baltica Business Network Estonia liikmed pidasid oktoobri alguses hooaja esimese ettekandekoosoleku ja ühise arutelu Tallink Grupi peakontoris.

Võõrustajate nimel tervitas kohaletulnuid Tallink Grupp AS juhatuse liige Harri Hanschmidt, kelle sõnul ootab Läänemere juhtiv laevandusettevõte uue transpordikoridori käivitumist pikisilmi ning näeb sellel väga suurt tulevikupotentsiaali just rahvusvaheliste kaubateede kontekstis.

Håkan Fagerstrom, Tallink Silja grupi kaubavedude juht, rääkis koosolekule kogunenud juhtidele ja ettevõtjatele uutest kaubakoridoridest globaliseeruvas maailmas, fookusega just põhja-lõunasuunalistele kaubavedudele Läänemerel ja Balti riikides. Tal on samal teemal käsil ka doktoritöö Helsinki Aalto Ülikoolis.

Lisaks esitlesid Karmo Kõrvek ja Kristjan Kaunissaare Rail Baltic Estonia OÜ-st kokkuvõtet Tallinna Vanasadama trammiühenduse uuringust. Uue trammiliini eesmärgiks on ühendada Tallinna Vanasadama reisiterminalid kesklinna ning tulevase Rail Baltica reisiterminali ja selle kaudu ka Tallinna lennujaamaga Ülemistel. Nii nagu mõne aasta eest valminud ja reisijate hulgas väga populaarseks osutunud lennujaama ja kesklinna vahelist uut trammiühendust plaanitakse ka seda transpordiprojekti rahastada Euroopa Ühendamise Rahastust (CEF) Rail Baltica rajamise raames.