Rail Baltica Eesti ärivõrgustikuga liitusid logistikavaldkonna suurettevõted Katoen Natie ja Liwathon E.O.S. Katoen Natie opereerib ülemaailmselt sadama-, logistika- ja kohapealseid kaubaterminale. Katoen Natie grupp pakub ka erinevaid pooltööstuslikke teenuseid, kavandab, ehitab ja haldab logistikaplatvorme ning komplekteerib tarneahelaid erinevatele tööstusharudele.

Liwathon pakub Eestis laias valikus kvaliteetseid käitlemis-, transpordi- ja ladustamisteenuseid vedelkütustele, mis liiguvad siit edasi sihtkohtadesse üle kogu maailma. Soodsa asukohaga terminal Muuga sadamas loob häid võimalusi vedelkütuste mere- ja raudteetranspordiks Läänemere piirkonna kaudu.

Katoen Natie juhatuse liikme Mart Mellese sõnul oli ärivõrgustiku liikmeks astumine nende jaoks väga loogiline samm, kuna Rail Baltica arengutel on hoitud silma peal algusest peale. „Meie jaoks pakub Rail Baltica palju uusi võimalusi kaupade transpordil põhi-lõuna ja ida-lääne suundadel. Edasiste äritegevustega oleme ettevõttes Rail Balticaga juba arvestanud ja teinud ettevalmistusi, et oma terminal tulevase raudteega ühendada,“ lisas Melles.

Liwathoni operatsioonide direktori Heiki Karu jaoks on Rail Baltica ehituse näol tegemist lähiaja kõige suurema logistikasuunalise ehitusega. „Kuna ka Liwathon tegutseb logistikavaldkonnas, siis on meie jaoks oluline olla ehituse arengutega kursis ja sellega seonduvate kontaktidega ühenduses. Seetõttu oli meie jaoks ärivõrgustikuga liitumine igati loogiline otsus.“